UDZIAŁ W MISTRZOSTWACH TAKŻE ZE WSPARCIEM JEDNEGO SAMOCHODU!

Czas czytania: około 2 minuty

UDZIAŁ W MISTRZOSTWACH TAKŻE ZE WSPARCIEM JEDNEGO SAMOCHODU!

Jako Race Around Poland uważnie wsłuchujemy się w głosy płynące ze środowiska kolarzy, oraz osób zainteresowanych wzięciem udziału w organizowanym przez nas wydarzeniu. Kiedy jest to mołżiwe, staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom zainteresowanych i podejmujemy działania dostosowujące wyścig do zgłaszanych oczekiwań. Przyszłoroczna edycja będzie wyjątkowa i wyjątkowe jest także zainteresowanie i odzew zawodników. Dziękujemy za wszystkie skierowane do nas uwagi i komentarze!

Tym razem, w odpowiedzi na liczne zapytania oraz prośby uczestników i zainteresowanych, w edycji 2023 r., podczas których będą rozgrywane także Mistrzostwa Świata w Ultrakolarstwie (WUCC) zmieniamy zasady uczestnictwa w kategorii ze wsparciem!

Nowe zasady zostały opracowane w taki sposób aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo uczestników, przy jednoczesnym zmniejszeniu bariery jaką może być konieczność organizowania wsparcia jednocześnie dwóch pojazdów oraz 5 osób załogi na cały czas trwania wyścigu. Zasady zostały skonsultowane i uzgodnione z World UltraCycling Association (WUCA), która potwierdziła ich ważność także w odniesieniu do klasyfikacji w ramach WUCC!

Od dzisiaj można się rejestrować w ramach kategorii ze wsparciem (Supported), która w swoim nowym kształcie obejmuje wsparcie uczestnika minimum 1 pojazdem oraz minimum 2 osobami załogi na jeden pojazd:

  1. Minimum 2 osoby na pojazd musza posiadać w każdym czasie ważne uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi odpowiedniej kategorii, oraz
  2. Uczestnik w każdym czasie ma zapewnione wsparcie minimum jednego pojazdu, oraz dwóch członków załogi spełniających powyższy warunek.

To oznacza, że w sytuacji gdy z jakichkolwiek względów (np. awaria, lub przypadek losowy) zawodnik zostanie pozbawiony wsparcia na wymaganym minimum (tzn. 1 pojazd + 2 członków załogi), będzie zobowiązany wstrzymać rywalizację i poczekać na uzupełnienie wsparcia, a w razie braku możliwości jego uzupełnienia (np. dostarczenia nowego pojazdu, lub uzupełnienia załogi) będzie zmuszony opuścić rywalizację.

Inna zmiana, także wynikająca z otrzymanych od was uwag i próśb, to dopuszczenie do rywalizacji na rowerach poziomych poruszanych wyłącznie siłą mięśni!

Zapraszamy do zapoznania się ze zmienioną wersją Regulaminu, która jest już opublikowana na stronie.

Do zobaczenia na starcie!

Foto: Damian Ługowski

  • Autor: Mateusz Przygodzki
  • Data wpisu: 17.04.2024