Spiegel Bikes

Marka Spiegel Bikes

Z dumą przedstawiamy markę Spiegel Bikes, która w końcu zawitała do Polski! Spiegel Bikes to marka skierowana do entuzjastów kolarstwa, dla których najważniejszym celem sportowym jest ciągłe poprawianie swoich wyników, w szczególności w długodystansowych konkurencjach kolarskich. To marka, której misją jest stworzenie roweru o odpowiednim połączeniu wydajności i komfortu, w przystępnej cenie.

Nie musisz być profesjonalnym kolarzem by cieszyć się rowerem Spiegel i odczuć różnicę jaką daje możliwość jazdy tym zaprojektowanym do szybkiego i komfortowego pokonywania długich dystansów rowerem. Przy długich dystansach mierzysz się z wieloma przeciwnikami, niektórzy z nich tkwią w Twojej własnej głowie i pojęcie bycia „niezwyciężonym” często oznacza pokonanie własnych barier niezależnie od końcowego wyniku sportowego. Bycie niezwyciężonym to jednak także wybór. Ale zanim dokonasz tego wyboru, przejrzyj się w "der Spiegel" (niem. „lustro”), aby złożyć sobie obietnicę, że wykrzeszesz z siebie to co najlepsze.

Skoro jesteś już zdeterminowany, żeby pracować w pocie czoła i bólu aby stać się niezwyciężonym, zdasz sobie sprawę, że w osiągnieciu tego celu może Ci pomóc użycie lepszego i lżejszego sprzętu, dzięki któremu uzyskasz dodatkową przewagę.

Sprzęt, który pomoże Ci być niezwyciężonym

Spiegel Bikes to sprzęt, który może Ci pomóc stać się niezwyciężonym. Możesz tego doświadczyć jeżdżąc na lekkich, aerodynamicznych rowerach z włókna węglowego, doświadczając gładkiej i szybkiej jazdy, a jednocześnie ciesząc się komfortem dostosowanym do każdego poziomu kolarza: od amatora, po zaawansowanych sportowców, takich jak ultrakolarze.

Spiegel Bikes to karbonowe rowery zaprojektowane, aby dawać konkretną przewagę na długich dystansach. Producent zdecydował się zagospodarować obszar ultracycling i jest w tej mierze bezkompromisowy. Ramy Spiegel Bikes to efekt wielu lat doświadczeń oraz współpracy z najlepszymi ultrakolarzami na świecie. To także połączenie włoskiego designu i niemieckiej technologii. Nie znajdziesz tutaj typowych modeli rekreacyjnych. Każdy z nich służy do ścigania się w wyścigach ultra, oraz z powodzeniem pomoże osiągnąć doskonałe wyniki w zawodach triatlonowych.

Kto na tym jeździ

Na rowerach Spiegel jeżdżą m.in. 8-krotny finiszer RAAM, 4-krotny finiszer BPB i rekordzista w świata w jeździe 24h oraz na 1000km - Marko Baloh, a także Chris „Hoppo” Hopkinson – 4-krotny finiszer RAAM oraz mistrz świata w jeździe 12h i 24h. Kolejny z zawodników stajni Spiegela to Joe Barr, którego pierwszym doświadczeniem z rowerami Spiegel, było przejechanie, po zaledwie kilku krótkich jazdach testowych, 738 mil w Irlandii, gdzie ustanawił nowy rekord trasy z czasem 44 godziny 15 minut. Dokonał tego zdumiewającego wyczynu na ramie Diablo dostępnej także w ramach naszej dystrybucji.

Spiegel Bikes to nie jest produkt. To jest obietnica.

Race Across America

Spiegel jest także wieloletnim partnerem Race Across America. Na stronie wyścigu każdy finiszer może zamówić personalizowaną ramę w projekcie RAAM.

Jesteśmy dumni, że akurat Spiegel Bikes zdecydował się zostać partnerem Race Around Poland, a Remigiusz Siudziński wraz z marką Ultrakolarz został jej ambasadorem. Race Around Poland został także wyłącznym dystrybutorem tych ram i rowerów w Polsce.

GEOMETRIA ULTRA

To co wyróżnia ramy Spiegel od innych ram szosowych to aerodynamiczna budowa przy zachowaniu komfortu. To nowość. To unikalne w branży. Marki rowerowe oferują albo ramy typu endurance (kosztem aerodynamiki) albo ramy czasowe (nie przystosowane do bardzo długich dystansów). Np. Trek Domane w rozmiarze 52 ma stosunek wymiaru Reach do Stack równy 0,66 (geometria komfortowa) a Orbea Ordu (rozm.S) – 0,75 (bardzo agresywna). Z kolei ramy Spiegel dają w zależności od modelu Reach/Stack w przedziale 70-73.

MEGA LEKKI

Miłym zaskoczeniem może być waga ram Spiegel: od 935 g (San Marino rozm. 52) do 1165 g (Diablo rozm. 52). Porównując – Trek Domane SLR waży 175 g a SL Disc – 2360 g. To ponad 1 kg różnicy.

PERSONALIZACJA

Wiemy, że każdy kolarz ultra jest unikalną postacią ze względu na swoje sukcesy i drogę jaką podąża. Dlatego, jeśli zechcesz, spersonalizujemy Twój rower dowolnym napisem, logotypem lub inną grafiką.

RAMA CZY ROWER?

Możesz u nas kupić samą ramę Spiegel albo cały rower. Kompletny zestaw możemy Ci złożyć wg Twojej własnej specyfikacji.

Dodatkowo, dzięki współpracy z marką Ultrakolarz, możemy Ci zaproponować skorzystanie z ultrakolarskiego doświadczenia Remigiusza Siudzińskiego i jego konsultację w zakresie:

  • Wyboru najlepszej ramy, oraz jej rozmiaru w zależności od indywidualnych preferencji, celów oraz uwarunkowań klienta;
  • Wyboru komponentów, z uwzględnieniem należytego zbalansowania dostępnego budżetu oraz ich jakości;
  • Ewentualnej personalizacji a także terminów dostawy.

Po uzgodnieniu konfiguracji przygotujemy szczegółową ofertę cenową egzemplarza oraz indywidualnie uzgodnimy warunki płatności.

Jestem zainteresowany

Dostępne modele

Spiegel San Marino

MATERIAŁ
Włókno węglowe
ZESTAW
Rama, widelec, sztyca, zacisk
ROZMIAR
50-51/52-54/56-57/58-59
MAX ROZ. OPONY
25 mm
WAGA RAMY
935 g
STERY
top 1-1/8 down 1-1/4
HAMULCE
Rim / disc
WAGA WIDELCA
395 g
AERO
KOMFORT
Zobacz więcej

Spiegel Alpina

MATERIAŁ
Włókno węglowe
ZESTAW
Rama, widelec, sztyca, zacisk, kierownica, mostek 75
ROZMIAR
46/49/52/54/56/58
MAX ROZ. OPONY
25 mm
WAGA RAMY
1145g (54)
STERY
top 1-1/2 down 1-1/2
HAMULCE
Rim
WAGA WIDELCA
415 g
AERO
KOMFORT
Zobacz więcej

Spiegel Diablo

MATERIAŁ
Włókno węglowe
ZESTAW
Rama, widelec, sztyca, zacisk
ROZMIAR
44/47/50/52/54/56/58
MAX ROZ. OPONY
28 mm
WAGA RAMY
1165 g (52)
STERY
top 1-1/8 down 1-1/2
HAMULCE
Rim
WAGA WIDELCA
355 g
AERO
KOMFORT
Zobacz więcej

Zamawiam usługę
przygotowania do wyścigu

Jestem zainteresowany sprzętem
marki Spiegel