Trasa wyścigu

Dystans podstawowy - 3554 km

Sercem Polski jest Warszawa, więc nie mogliśmy nigdzie indziej umiejscowić startu i mety Race Around Poland, jak właśnie w stolicy. To z myślą o wygodzie Waszej i Waszych kibiców. 

Ostry start wyścigu będzie usytuowany zaraz za miastem, czyli w Obórkach, a pierwsze kilometry trasy będą wiodły dobrze znanym kolarzom spokojnym asfaltem przez Gassy w kierunku Góry Kalwarii.

Następnie pokonujemy Wisłę i przez Parczew docieramy do granicy z Białorusią we Włodawie. Dalej lecimy wzdłuż granicy ukraińskiej i w Hrubieszowie (330 km) osiągamy pierwszy punkt kontrolny. Za Przemyślem mamy solidny podjazd – pod Arłamów, aby po 600 km wylądować w sercu Bieszczad, czyli Ustrzykach Górnych. Kolejne punkty kontrolne są co około 300 km.

Za Bieszczadami i Beskidami czekają na Was Tatry z najwyższymi wzniesieniami. Widoki zapierają dech w piersiach! Punkt kontrolny w Białce Tatrzańskiej (940 km). To te same tereny, na których rozgrywany jest Tour de Pologne

Na 1270 km mamy Istebną i okolice trójstyku granic, czyli witamy się ze Słowakami i Czechami. Tam podjedziemy pod Zameczek Prezydencki w Wiśle.

W Kotlinie Kłodzkiej zaczniemy od miasta zwanego polskim Carcassone z powodu uroczych murów obronnych (Paczków 1500 km). Dalej jedziemy na zachód. Za Szklarską Porębą, stolicą Karkonoszy (1800 km) kierujemy się na północ.

Kolejny punkt kontrolny położony jest na granicy z Niemcami - Kostrzyn nad Odrą (2080 km). Tam co roku odbywa się największy festiwal muzyczny w Polsce Pol’and’Rock, znany wcześniej jako Przystanek Woodstock. Następnie mijamy Szczecin, Międzyzdroje i jedziemy wzdłuż wybrzeża osiągając po drodze Kołobrzeg (2400 km). Przygodę z Bałtykiem kończymy w Sopocie, gdzie przy molo będzie kolejny PK (2670 km).

Z Sopotu jedziemy w kierunku Mazur, aby dotrzeć do PK w Węgorzewie (3000 km), przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Dalej - wzdłuż granicy z Litwą i Białorusią, aby zameldować się na ostatnim PK w Sokółce (3240 km). Stamtąd obieramy kierunek na Warszawę i zamykamy pętlę!

W sumie 3600 km, 33000 m przewyższenia. Niziny, wyżyny, Karpaty, Sudety, Bałtyk i Mazury… i 6 krajów na wyciągnięcie ręki (Ukraina, Słowacja, Czechy, Niemcy, Rosja, Litwa, Białoruś).

Zobacz trasę wyścigu

Dystans krótki - 300 km

Trasa "Race Around Poland Challenge 300" to pierwsze 150 kilometrów głównego wyścigu. Startujemy z mostu w Obórkach, następnie lecimy przez Gassy, czyli najpopularniesze tereny warszawskich szosowców. Możecie liczyć na doping!

Przed Górą Kalwarią czeka Was słynny podjazd Lipkowską, za którym miniecie kultową Górę Kawiarnię z muralami Ryszarda Szurkowskiego i Michała Kwiatkowskiego.

Dalej - przez most na Wiśle i mamy po kolei Warszawice, Osieck, Pilawę i Parysów. Szosy mało uczęszczane, z dobrym asfaltem, a w miejsowych sklepach możecie dopełnić bidony.

Za Parysowem kierunek - Krzywda. Wreszcie - Czemierniki. Tam, na Rynku, będzie czekało na Was nasze auto techniczne z jedzeniem i piciem.

Dalsza część trasy to ta sama droga tylko z powrotem. Będziecie mieli okazję spotkać jadących z przeciwka zawodników dystansu głównego Race Around Poland.

Meta oczywiście w Obórkach.

Zobacz trasę wyścigu
 • Dystans

  3554km

 • Przewyższenie

  33,111m

 • Kategorie

  8solo&teams

 • Do startu pozostało

 • Data startu

  24.072021

Race Around Poland

Pierwsza edycja najdłuższego wyścigu w polsce.
3600 km trasy, solo lub w zespole.

 • dni

 • godziny

 • minut

Zapisz się