Trasa wyścigu

Start w Warszawie

Sercem Polski jest Warszawa, więc nie mogliśmy nigdzie indziej umiejscowić startu i mety Race Around Poland, jak właśnie w stolicy. To z myślą o wygodzie Waszej i Waszych kibiców. 

Ostry start wyścigu będzie usytuowany zaraz za miastem, czyli w Obórkach, a pierwsze kilometry trasy będą wiodły dobrze znanym kolarzom spokojnym asfaltem przez Gassy w kierunku Góry Kalwarii.

Następnie pokonujemy Wisłę i przez Parczew docieramy do granicy z Białorusią we Włodawie. Dalej lecimy wzdłuż granicy ukraińskiej i w Hrubieszowie (330 km) osiągamy pierwszy punkt kontrolny. Za Przemyślem mamy solidny podjazd – pod Arłamów, aby po 600 km wylądować w sercu Bieszczad, czyli Ustrzykach Górnych. Kolejne punkty kontrolne są co około 300 km.

Za Bieszczadami i Beskidami czekają na Was Tatry z najwyższymi wzniesieniami. Widoki zapierają dech w piersiach! Punkt kontrolny w Białce Tatrzańskiej (940 km). To te same tereny, na których rozgrywany jest Tour de Pologne

Mamy już 1200 km za sobą

Na 1270 km mamy Istebną i okolice trójstyku granic, czyli witamy się ze Słowakami i Czechami. Tam podjedziemy pod Zameczek Prezydencki w Wiśle.

W Kotlinie Kłodzkiej zaczniemy od miasta zwanego polskim Carcassone z powodu uroczych murów obronnych (Paczków 1500 km). Dalej jedziemy na zachód. Za Szklarską Porębą, stolicą Karkonoszy (1800 km) kierujemy się na północ.

Kolejny punkt kontrolny położony jest na granicy z Niemcami - Kostrzyn nad Odrą (2080 km). Tam co roku odbywa się największy festiwal muzyczny w Polsce Pol’and’Rock, znany wcześniej jako Przystanek Woodstock. Następnie mijamy Szczecin, Międzyzdroje i jedziemy wzdłuż wybrzeża osiągając po drodze Kołobrzeg (2400 km). Przygodę z Bałtykiem kończymy w Sopocie, gdzie przy molo będzie kolejny PK (2670 km).

Z Sopotu jedziemy w kierunku Mazur, aby dotrzeć do PK w Węgorzewie (3000 km), przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Dalej - wzdłuż granicy z Litwą i Białorusią, aby zameldować się na ostatnim PK w Sokółce (3240 km). Stamtąd obieramy kierunek na Warszawę i zamykamy pętlę!

W sumie 3600 km, 33000 m przewyższenia. Niziny, wyżyny, Karpaty, Sudety, Bałtyk i Mazury… i 6 krajów na wyciągnięcie ręki (Ukraina, Słowacja, Czechy, Niemcy, Rosja, Litwa, Białoruś).

Zapowiada się piękna przygoda!

Zobacz trasę wyścigu
 • Dystans

  3554km

 • Przewyższenie

  33,111m

 • Kategorie

  5solo&teams

 • Do startu pozostało

 • Data startu

  24.072021

Race Around Poland

Pierwsza edycja najdłuższego wyścigu w polsce.
3600 km trasy, solo lub w zespole.

 • dni

 • godziny

 • minut

Zapisz się