Trasa wyścigu

RAP - 3600 km (WUCA Mistrzostwa Świata w Ultrakolarstwie), 1/2 RAP - 1800 km, 1/4 RAP - 900 km

Sercem Polski jest Warszawa, więc nie mogliśmy nigdzie indziej umiejscowić startu i mety Race Around Poland, jak właśnie w stolicy. To z myślą o wygodzie Waszej i Waszych kibiców. 

Ostry start wyścigu będzie usytuowany zaraz za miastem, czyli w Obórkach, a pierwsze kilometry trasy będą wiodły dobrze znanym kolarzom spokojnym asfaltem przez Gassy w kierunku Góry Kalwarii.

Następnie pokonujemy Wisłę i przez Parczew docieramy do granicy z Białorusią we Włodawie. Dalej lecimy wzdłuż granicy ukraińskiej i w Mirczy (nieco ponad 300 km) osiągamy pierwszy punkt kontrolny. Za Przemyślem mamy solidny podjazd – pod Arłamów, aby po 600 km (Wetlina) wylądować w sercu Bieszczad. Kolejne punkty kontrolne są co około 300 km.

Za Bieszczadami i Beskidami mamy Czorsztyn (900km) i meta dystansu 1/4 RAP a potem czekają na Was Tatry z najwyższymi wzniesieniami trasy. Widoki zapierają dech w piersiach! To te same tereny, na których rozgrywany jest Tour de Pologne

1200-y kilometr to Hotel Vesta w Jeleśni jako chwila oddechu przed podjazdem na Kocierz. Następnie okolice trójstyku granic, czyli witamy się ze Słowakami i Czechami. Tam podjedziemy pod Zameczek Prezydencki w Wiśle.

Przed wjazdem w Kotlinę Kłodzką miniemy miasto zwane polskim Carcassone z powodu uroczych murów obronnych - Paczków. Dalej dokoła Kotliny, zaczynając od Złotego Stoku (1500km) i na zachód. Za Szklarską Porębą, stolicą Karkonoszy (1800 km), gdzie jest zlokalizowana meta dystansu 1/2 RAP kierujemy się na północ.

Kolejny punkt kontrolny położony jest na granicy z Niemcami - Kostrzyn nad Odrą (2100 km). Tam co roku odbywał się największy festiwal muzyczny w Polsce Pol’and’Rock, znany wcześniej jako Przystanek Woodstock. Następnie mijamy Szczecin i jedziemy wzdłuż wybrzeża osiągając po drodze Kołobrzeg (2400 km). Przygodę z Bałtykiem kończymy w Kębłowie, gdzie będzie kolejny PK (2700 km).

Dalej przemieszczamy się w kierunku Mazur, aby dotrzeć do PK w Trygorcie (3000 km) i zbliżamy do granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Dalej - wzdłuż granicy z Litwą i Białorusią, aby zameldować się na ostatnim PK w Narewce (3300 km). Stamtąd obieramy kierunek na Warszawę i zamykamy pętlę!

W sumie 3600 km, 33000 m przewyższenia. Niziny, wyżyny, Karpaty, Sudety, Bałtyk i Mazury… i 6 krajów na wyciągnięcie ręki (Ukraina, Słowacja, Czechy, Niemcy, Rosja, Litwa, Białoruś).

Trasa RAP 3600, edycja 2024, z podziałem na segmenty od TS do TS plus dojazdówka (GPX)

Zobacz trasę wyścigu

Dystans krótki - 300 km

Trasa "Race Around Poland Challenge 300" to pierwsze 150 kilometrów głównego wyścigu. Startujemy z mostu w Obórkach, następnie lecimy przez Gassy, czyli najpopularniejsze tereny warszawskich szosowców. Możecie liczyć na doping!

Przed Górą Kalwarią czeka Was słynny podjazd Lipkowską, za którym miniecie kultową Górę Kawiarnię z muralami Ryszarda Szurkowskiego i Michała Kwiatkowskiego.

Dalej - przez most na Wiśle i mamy po kolei Warszawice, Osieck, Pilawę i Parysów. Szosy mało uczęszczane, z dobrym asfaltem, a w miejscowych sklepach możecie dopełnić bidony.

Za Parysowem kierunek - Krzywda. W mieście Czemierniki, na stadionie, będzie czekał na Was bufet z jedzeniem i piciem przygotowany przez Gminę Czemierniki.

Dalsza część trasy to ta sama droga tylko z powrotem. Będziecie mieli okazję spotkać jadących z przeciwka zawodników dystansu głównego Race Around Poland.

Meta oczywiście w Obórkach. Następnie udajemy się na start honorowy do Royal Wilanów

Trasa RAP 300, edycja 2024, plus dojazdówka (GPX)

Zobacz trasę wyścigu
 • Dystans

  3600km

 • Przewyższenie

  33,100m

 • Kategorie

  8solo&teams

 • Do startu pozostało

 • Data startu

  6.072024

Race Around Poland

Czwarta edycja najdłuższego wyścigu w polsce.
3600 km trasy, solo lub w zespole.

 • dni

 • godziny

 • minut

Zapisz się