Partner wyścigu: VeloProjekt

Kim jesteśmy?

Jesteśmy jednymi z pionierów branży pumptrackowej w Polsce i w Europie. 

Stworzyliśmy Velo Projekt z połączenia naszej pasji oraz doświadczeń zawodowych.

Co robimy?

Od 2013 roku zajmujemy się projektowaniem i budową infrastruktury rowerowej służącej codziennej rekreacji. 

Naszą ofertą stanowią głównie asfaltowe tory rowerowe typu PUMPTRACK, czyli rowerowe place zabaw.

Od 2020 roku tworzymy także SKATEPARKI jako urozmaicenie pumptracków o betonową przestrzeń skateparkową.

Wspieramy naszych Klientów na każdym etapie procesu inwestycyjnego, zaczynając od oceny lokalizacji, analizy chłonności terenu i doboru optymalnej wielkości&kształtu obiektu, poprzez opracowanie niezbędnej dokumentacji, aż po kompleksową realizację projektu. Dajemy gwarancję sprawnie przeprowadzonej inwestycji oraz obiektu o sprawdzonych i przetestowanych parametrach.

Dlaczego to robimy?

Pragniemy zapewnić zdrowy rozwój dzieciom i młodzieży oraz pokazać alternatywną formę aktywnego spędzania wolnego czasu.

Chcemy zwiększać dostępność społeczeństwa do profesjonalnych obiektów rowerowych o jak najwyższym standardzie. 

Nasze cele realizujemy także poprzez organizowanie warsztatów, szkoleń czy pikników rodzinnych.

Misja Velo Projekt materializuje się w codziennych działaniach i w każdym wybudowanym obiekcie, a jej zasadność potwierdzają uśmiechy na twarzach młodszych i starszych użytkowników, inwestorów czy administratorów naszych realizacji.

Dlaczego to jest dobre?

Realizowane przez nas obiekty są odpowiedzią na rosnącą potrzebę aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. 

Nasze tory stanowią połączenie bezpiecznej zabawy i jazdy na rowerze na każdym poziomie zaawansowania, są przeznaczone zarówno dla profesjonalistów i pasjonatów jak i dla całych rodzin. 

W okresach pomiędzy sezonami startowymi umożliwiają zawodnikom dyscyplin kolarskich utrzymanie kondycji jako alternatywa dla treningów siłowych, dając jednocześnie możliwość stałego kontaktu z rowerem, ćwiczenie obycia, koordynacji i kontroli sprzętu.

Czym jest pumptrack?

Pumptrack jest obiektem, który służy rekreacji oraz uprawianiu dyscypliny sportowej o tej samej nazwie polegającej na jeździe rowerem bez napędu i bez konieczności pedałowania po torze o zróżnicowanej wysokościowo i w planie trasie zamkniętej w pętlę. Rozpędzanie i jazda może odbywać się wyłącznie dzięki balansowi i skoordynowanym ruchom ciała użytkownika. Tor stanowi innowacyjne i uzupełniające wyposażenie terenów rekreacyjnych takich jak place zabaw, skwery czy parki. Stanowi idealne połączenie bezpiecznej zabawy i jazdy na rowerze na każdym poziomie zaawansowania. 

VeloProjekt

Strona www partnera