Partner wyścigu: Race Across America

Od 41 lat Race Across America (RAAM) rzuca wyzwanie ultrakolarzom z całego świata, aby przekraczali swoje fizyczne i psychiczne granice. Zaczynając w Oceanside, pod jednym z najdłuższych molo w Kalifornii, RAAM rozciąga się na ponad 3000 mil, wspina się na 175 000 stóp, przecina 12 stanów i kończy w City Dock w Annapolis w stanie Maryland, żeglarskiej mekce wschodniego wybrzeża.

Trasa biegnie z zachodu na wschód, przecinając trzy główne pasma górskie (Sierra, Góry Skaliste i Appalachy), pokonuje cztery najdłuższe rzeki Ameryki (Kolorado, Mississippi, Missouri i Ohio) oraz Wielkie Równiny. Ponadto prowadzi przez takie kultowe amerykańskie zabytki, jak pustynie Mojave i Sonora, Monument Valley, Great Plains i Gettysburg.

Będąc otwartym dla amatorów i zawodowców, solo oraz w 2-, 4- i 8-osobowych sztafetach, nie ma na świecie wyścigu porównywalnego z RAAM. Stał się światową ikoną, i brali w nim udział zawodnicy z ponad 35 krajów. RAAM nie tylko okazał się jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie, ale został także platformą dla kolarzy do zbierania doświadczenia i funduszy na wybrane przez siebie organizacje charytatywne. Zawodnicy zebrali ponad 2 miliony dolarów rocznie w ciągu ostatnich 5 lat.

​Zostanie oficjalnym finiszerem RAAM oznacza odebranie najbardziej pożądanej koszulki i medalu… a dla nielicznych szczęśliwców, którzy wygrają swoją kategorię, cenną plakietkę USA… i przynależność do elitarnej rodziny, która nazywa siebie finiszerami RAAM. RAAM zawsze będzie na szczycie osiągnięć w ultrawyścigach… nie przegap okazji, by tam trafić!

Race Across America to jedna z najbardziej szanowanych i najdłużej trwających imprez wytrzymałościowych na świecie. RAAM jest postrzegany jako szczyt osiągnięć sportowych nie tylko w kręgach kolarskich, ale także w szerszej społeczności sportowej.

W 1982 roku cztery osoby ścigały się z molo Santa Monica w Los Angeles do Empire State Building w Nowym Jorku. Transmitowany przez ogólnokrajową telewizję wyścig zawładnął wyobraźnią publiczności. Drużyny sztafetowe zostały wprowadzone w 1992 roku i szybko stały się najpopularniejszym i najszybciej rozwijającym się segmentem wyścigu. Wyścigi sztafetowe sprawiły, że impreza była dostępna dla każdego sprawnego rowerzysty.

Race Around Poland to oficjalne wydarzenie kwalifikacyjne RAAM.

Race Across America

Strona www partnera