Partner wyścigu: Powiat Piaseczyński

Dzięki współpracy z Powiatem Piaseczyńskim, w RAP 2022 zawodnicy ponownie wystartują przy moście w Obórkach, malowniczym obiekcie zlokalizowanym u ujścia rzeki Jeziorki do Wisły, na popularnej trasie wiodącej wzdłuż wałów przeciwpowodziowych w kierunku Gassów i przeprawy promowej oraz Góry Kalwarii - prawdziwej mekki polskiego kolarstwa amatorskiego!!!

Powiat Piaseczyński to sześć gmin: Góra Kalwaria, Lesznowola, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Prażmów i Tarczyn. Liczne atrakcje turystyczne na terenie powiatu sprawiają, że warto odwiedzać go o każdej porze roku!

Jedną z nich, a zarazem częścią wszystkich wariantów trasy RAP jest niewątpliwie rozciągający się wzdłuż Wisły mikroregion Urzecze. Dwie położone tuż obok siebie miejscowości, Góra Kalwaria oraz Czersk, mogą poszczycić się zarówno niezwykłą historią jak i pięknym położeniem na nadwiślanej skarpie. Góra Kalwaria, założona na planie krzyża, jako Nowa Jerozolima, na wzór średniowiecznej Jerozolimy, pełna jest zabytków architektury sakralnej i świeckiej, które do dziś przypominają o niegdyś mieszczących się tam zakonach, a także licznie zamieszkującej miasto społeczności żydowskiej. Czersk, dawniej siedziba książąt mazowieckich, a dziś niewielka wieś, przypomina o swojej świetności opuszczonymi wieżami ruin gotyckiego zamku, górującymi nad urokliwą i usianą rzędami jabłoni doliną Wisły. Jej biel kwiatów każdego kwietnia przypomina o rozpoczynającej się wiośnie, a spóźnionym kolarzom o tym, że sezon już w pełni! Obszar Urzecza nabiera dziś nowego, unikalnego charakteru jako cel niezliczonych szosowych pojazdówek!!!

Powiat Piaseczyński

Strona www partnera