Partner wyścigu: Gmina Narewka

Po raz drugi naszym partnerem zostaje Gmina Narewka! Punkt Kontrolny 11 będzie zlokalizowany w Stanicy Kajakowej w Narewce!

Stanica Kajakowa nad rzeką Narewka to nie tylko punkt zainteresowania dla lokalnych kajakarzy, ale także punkt informacji turystycznej, baza noclegowa oraz klimatyczne pole namiotowe i camping. Ogrodzony teren Stanicy Kajakowej, wraz z wygodnym parkingiem i wiatą ogniskową, stanowi bezpieczne miejsce wypoczynku dla turystów spragnionych bezpośredniego kontaktu z naturą. Nieopodal Stanicy możemy odpocząć i zrelaksować się na piaszczystej plaży pod parasolami lub na hamakach tuż obok malowniczej rzek Narewka, lub też popłynąć rowerem wodnym po pobliskim sztucznym zbiorniku retencyjnym.

Gmina Narewka położona jest w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego, w pobliżu zbiornika wodnego Siemianówka, zaliczanego do największych akwenów w kraju i stanowiącego dużą atrakcję turystyczną, przyrodniczą, wędkarską oraz sportową. Cała gmina położona jest w obszarze chronionego krajobrazu Puszczy Białowieskiej, a w jej granicach są zlokalizowane cztery rezerwaty przyrody.

Dzięki włodarzom Gminy Narewka zawodnicy RAP zostaną napojeni, nakarmieni i będą mieli możliwość skorzystania z noclegu przed dalszą drogą.

Gmina Narewka

Strona www partnera