Start list

Edition 2024

Racer Number Team Country City Status
Solo supported 3600 km - World Ultracycling Championship
Rupiński Marek (M50-) 14:00->15:00 29 - POL Warszawa
Kaider Philipp (M50-) 13:40->14:40 54 - AUT Wolkersdorf
Steinberger Rainer (M50-) 13:55->14:55 58 Steinberger Sport & Relax DEU Pösing
Rajczyba Małgorzata (F50+) 13:20->14:20 60 - POL Rosenheim
Rihtarič David - Riki (M50-) 13:45->14:45 67 Rikiteam/Slovenian Armed Forces SLO Maribor
Matzler Kurt (M50+) 13:35->14:35 82 Team Rotary Raams Polio AUT Innsbruck
Diseviscourt Ralph (M50-) 13:50->14:50 90 Team Dizzy LUX Nocher
Juszczak Dominika (F50-) 13:30->14:30 96 Rowerowa_Biegaczka POL Gdańsk
Pulver Isa (F50+) 13:15->14:15 97 Team ISA CHE Ittigen
Balawajder Joanna (F50-) 13:25->14:25 777 Seven Perceptus Team POL Zielona Góra
Solo unsupported 3600 km - World Ultracycling Championship
Łapa Łukasz (M50-) 12:00->13:09 12 - POL Kraśnik
Chojnacki Dariusz (M50-) 12:30->13:39 13 Piekarskie Koła POL Piekary Śląskie
Kędziorek Jarosław (M50-) 12:30->13:36 14 - POL Dąbrowa Górnicza
Kostrzewski Piotr (M50+) 11:30->12:45 16 - POL Milanówek
Vaníček Aleš (M50+) 11:30->12:42 18 okolorepubliky.cz CZE Žacléř
Teleszyński Olaf (M50+) 11:00->12:15 23 INWENTECH GROUP TEAM POL Rzeszów
Tercjak Andrzej (M50+) 11:30->12:48 35 #ultratrack POL Mikołajki
Kosiński Kazimierz (M50+) 11:30->12:30 37 - POL Płock
Olejniczak Maciej (M50+) 11:00->12:18 39 KBKS Radomsko POL Radomsko
Majerski Jonas (M50+) 11:00->12:06 40 Jasna USA Kuklowka Zarzeczna
Krysztofczyk Piotr (M50-) 12:30->13:45 46 - POL Łódź
Paździora Mirosław (M50-) 12:30->13:48 48 Xtrabike Bolesławiec POL Szczytnica
Wagner Steff (M50-) 12:30->13:42 63 RACE ACROSS AUSTRIA AUT Luftenberg an der Donau
Lamik Aneta (F50-) 11:00->12:00 66 - POL Lędziny
Czupryniak Mariusz (M50-) 12:30->13:30 69 Green Bike Gorzów POL Gorzów Wielkopolski
Szczygieł Adam (M50+) 11:30->12:36 83 Smrek Carbon POL Częstochowa
Niemczyn Krzysztof (M50-) 12:00->13:15 86 ultra_kris POL Drogomin
Kaczynski Wojtek (M50-) 12:30->13:33 88 - POL Ożarów Mazowiecki
Kozik Mateusz (M50-) 12:00->13:12 89 - POL Poznań
Kwaśniewski Krzysztof (M50-) 12:00->13:06 93 Bart Bike Team Sulnowo POL Świecie
Tilo Arnhold (M50+) 11:00->12:09 94 - DEU Leipzig
Tonek Maik (M50+) 11:00->12:12 95 - CZE Bremen
Oszast Grzegorz (M50+) 11:30->12:39 98 Oshea POL Warszawa
Ganzinger Michael (M50+) 11:30->12:33 99 - DEU Röthlein
Cegiełła Maciej (M50-) 12:00->13:00 103 #ultratrack POL Warszawa
Samarth Amit (M50-) 12:00->13:03 105 Team Amit Samarth IND Nagpur
Woźniak Robert (M50+) 11:00->12:03 1973 robert1973 POL Elbląg
Tomasik Jakub (M50-) 12:00->13:18 2003 - POL Rybnik
Solo supported 1800 km
May Philippe 13:00->14:00 27 Twisted Cycling CHE Versegeres
Solo unsupported 1800 km
Salamon Dawid 4 FILIPOWE KILOMETRY POL Czerwionka-Leszczyny
Pacwa Mariusz 10:30->11:30 55 - POL Mysłowice
Kamm Marek 10:30->11:36 79 marecki.home.pl POL Elbląg
Piecek Marek 10:30->11:33 92 MarekDive POL Elbląg
Solo unsupported 900 km
Olszewski Mariusz 9:30->10:39 5 PROinatalacje.com POL Radom
Mianowski Rafał 9:30->10:42 74 - POL Warszawa
Kopytowska Anna 9:30->10:33 78 Grupetto Warszawa POL Warszawa
Paradowski Grzegorz 10:00->11:12 80 - POL Elbląg
Cieślak Marek 10:00->11:18 84 Śląsk Kolarsko POL Rybnik
Matuszek Tadeusz 10:00->11:06 87 - POL Rybnik
Łysik Iwona 9:30->10:30 100 - POL Łańcut
Bordoszewski Grzegorz 10:00->11:09 101 - POL Dygowo
Kluźniak Mateusz 9:30->10:48 102 Kolarska Grupa Białołecka / CKPNS POL Warszawa
Lemieszewski Kamil 9:30->10:45 104 Eternity World Film Production POL Warszawa
Cukierski Mariusz 10:00->11:00 107 - POL Kraków
Karewicz Katarzyna 9:30->10:36 108 - POL Warszawa
Karczewski Ireneusz 10:00->11:15 555 IKAR POL Warszawa
Bogdanowicz Dawid 10:00->11:03 666 - POL Gubin
Solo unsupported 300 km
Jończyk Grzegorz 9:00->10:06 8 FILIPOWE KILOMETRY 💙 POL Bydgoszcz
Czerwiński Maciej 8:30->9:45 33 Kibolski KS POL Skórzewo
Wójcik Cezary 9:00->10:09 72 - POL Dębica
Celiński Marcin 8:30->9:36 77 - POL Warszawa
Adamczyk Jacek 8:30->9:30 502 TEAMMUSTANG POL Maków Mazowiecki
Mazurowska Patrycja 8:00->9:09 503 Rowerowy Elbląg POL Elbląg
Ozimek Paweł 9:00->10:03 504 - POL Puławy
Ściubisz Weronika 8:00->9:03 505 Szmeterlingi POL Warszawa
Wiszniewski Andrzej 8:30->9:42 506 Kontrolerski Team POL Warszawa
Król Karol 9:00->10:12 507 - POL Warszawa
Stankowski Marcin 8:30->9:33 508 - POL Kwirynów
Badowski Marek 8:30->9:39 509 STORM SQUAD POL Konstancin-Jeziorna
Cisowska-Kotylak Edyta 8:00->9:06 510 - POL Jarosław
Wójcik Patryk 9:00->10:00 511 - POL Warszawa
Krajewski Szczepan 9:00->10:15 512 - POL Nowa Ruda
Mei Anna 8:00->9:12 513 Team Fiorin ASD ITA Ravenna
Kuk Urszula 8:00->9:00 514 - POL Warszawa

Edition 2023

Racer Number Team Country City Status
Solo supported 3600 km - World Ultracycling Championship
Sprude Arvis 14:20 -> 15:20 20 Team Arvis LVA Kuldīga
Woronowicz Paweł 14:25 -> 15:25 26 Szoso Po Szosie POL Zamość
Prosperi Giovanni 14:30 -> 15:30 32 Go Solo - Century Cycles USA Broadview Heights
Reist Nicole 14:00 -> 15:00 49 NR berggeiss CHE Weisslingen
Barr Joe 14:15 -> 15:15 51 Team Joe Barr IRL Derry
Steinberger Rainer 14:40 -> 15:40 58 Steinberger- Sport&Relax DEU Pösing
Lamik Aneta 14:05 -> 15:05 66 - POL Lędziny
Rihtarič David - Riki 14:45 -> 15:45 67 RikiTeam/Slovenian Armed Forces SVN Maribor
Rönn Jimmy 14:50 -> 15:50 68 Team JR ultracycling SWE Gothenburg
Solo unsupported 3600 km
Kędziorek Jarosław 11:30 -> 12:33 14 - POL Katowice
Rosén-Lidholm Martin 11:30 -> 12:36 22 CK Milslukaren SWE BUNKEFLOSTRAND
Gryczko Marta 11:30 -> 12:39 30 - POL Grójec
Tercjak Andrzej 11:30 -> 12:42 35 #ultratrack POL Mikołajki
Kowal Grzegorz 11:30 -> 12:45 36 Pho3nix GVT Team POL Świebodzice
Kosiński Kazimierz 12:00 -> 13:00 37 - POL Płock
Majerski Jonas 12:00 -> 13:06 40 Jasna USA Kuklówka
Jain Nayan 12:00 -> 13:09 44 India IND Ahmedabad
Sojecki Paweł 12:00 -> 13:12 45 Jas-Kółka POL Alwernia
Andrzejczyk Adrian 12:00 -> 13:15 47 Andrzejczyk.com.pl POL Kraków
Paździora Mirosław 12:30 -> 13:30 48 Xtrabike Ibis Bolesławiec POL Szczytnica
Bas Mariusz 12:30 -> 13:33 50 - POL Chorzów
Kramarzyk Piotr 12:30 -> 13:36 57 Częstochowska Końska Wataha POL Częstochowa
De Osti Roberto 12:30 -> 13:42 62 A.S.D. FOLLETTIVERDI ITA Follina
Wagner Steff 13:00 -> 14:00 63 raceacrossaustria.com AUT Linz
Siniarski Marcin 13:00 -> 14:03 65 - POL Warszawa
Accorsi Andrea 13:00 -> 14:06 70 GO SOLO ITA Crevalcore
Wójcik Cezary 14:55 -> 15:55 72 UltraCezar POL Latoszyn
Mianowski Rafał 13:00 -> 14:12 74 - POL Warszawa
Jakubek Krystian 13:30 -> 14:36 75 Decathlon POL Wrocław
Cerbe Darek 13:00 -> 14:15 76 Darecka76 POL Łódź
Kotkowski Kamil Cyklokot 13:30 -> 14:30 81 VIPRO GROUP POL Kielce
Kozik Mateusz 13:30 -> 14:33 89 - POL Poznań
Woźniak Robert 11:30 -> 12:48 1973 robert1973 POL Elbląg
Tomasik Jakub 13:30 -> 14:39 2003 - POL Rybnik
Solo unsupported 1800 km
Salamon Dawid 11:00 -> 12:00 4 FILIPOWE KILOMETRY 💙 POL Czerwionka-Leszczyny
Łapa Łukasz 11:00 -> 12:03 12 - POL Kraśnik
Pacwa Mariusz 11:00 -> 12:06 55 - POL Mysłowice
Budny Kinga 11:00 -> 12:09 64 FILIPOWE KILOMETRY 💙 POL Gorzów Wielkopolski
Solo unsupported 900 km
Kostrzewski Piotr 10:00 -> 11:00 16 - POL Warszawa
Hyży Michał 10:00 -> 11:06 42 - POL Kraków
Madzia Tomasz 10:00 -> 11:09 43 - POL Łazy
Bendkowski Krzysztof 10:30 -> 11:33 73 Cyclokris POL Warszawa
Celiński Marcin 10:30 -> 11:36 77 - POL Warszawa
Solo semi-supported 300 km
Villa Ziortza 09:30 -> 10:30 512 Ziortza Villa ESP Bilbao
Solo unsupported 300 km
Kawarski Paweł 09:00 -> 10:00 3 Jeziorka Piaseczno POL Piaseczno
Olszewski Mariusz 11:30 -> 12:30 5 Proinstalacje.com POL Radom
Jończyk Grzegorz 09:00 -> 10:03 8 FILIPOWE KILOMETRY 💙 POL Bydgoszcz
Fechner Krzysztof 08:00 -> 09:09 25 - POL Zielona Góra
Zieliński Jacek 09:00 -> 10:06 59 4ERGO POL Jabłonna
Pazikowski Damian 09:00 -> 10:09 501 Ultra Na - Osi POL Józefów
Janik Weronika 08:00 -> 09:03 504 - POL Łapino
Filipek Mariusz 09:00 -> 10:15 505 BikeRoom Team POL Niedrzwica Duża
Romaniuk Adam 08:30 -> 09:30 506 - POL Rossosz
Wójciuk Paweł 08:30 -> 09:33 507 - POL Wieliszew
Duraj Rafał 08:30 -> 09:36 508 - POL Wrocław
Kość Tomasz 08:30 -> 09:39 509 - POL Jarosław
Gawart Bartłomiej 08:30 -> 09:42 510 - POL Warszawa
Zambrzycka Angiee 08:00 -> 09:06 511 Grupetto Warszawa POL Warszawa
Piechocki Marcin 08:30 -> 09:45 513 LPP Team POL Gdańsk
Stankowski Marcin 08:30 -> 09:48 514 - POL Kwirynów
Balawajder Asia 08:00 -> 09:00 515 - POL Zielona Góra
Sierant Marcin 08:00 -> 09:12 516 - POL Zielona Góra
Mądry Arkadiusz 08:00 -> 9:15 517 - POL Zielona Góra

Edition 2022

Racer Number Team Country City Status
Solo unsupported 3600 km
Salamon Dawid 10:00 -> 11:00 4 FILIPOWE KILOMETRY 💙 POL Czerwionka-Leszczyny
Kędziorek Jarosław 10:00 -> 11:02 14 - POL Katowice
Vaníček Aleš 10:00 -> 11:04 18 Okolorepubliky.cz CZE Žacléř
Rosén-Lidholm Martin 10:00 -> 11:06 22 Milslukaren SWE Bunkeflostrand
Teleszyński Olaf 10:00 -> 11:08 23 majowo.pl POL Rzeszów
Krygier Justyna 10:00 -> 11:10 24 K.S.R "Roweria"/Gmina Drezdenko POL Drezdenko
Gawor Tomasz 10:00 -> 11:12 28 - POL Cegłów
Kotkowski Kamil Cyklokot 10:00 -> 11:14 81 Vipro Group POL Kielce
Kozik Mateusz 10:00 -> 11:16 89 - POL Poznań
Woźniak Robert 10:00 -> 11:18 1973 robert1973 POL Elbląg
Solo semi-supported 3600 km
Fechner Krzysztof 11:00 -> 12:00 25 Platokos Team POL Zielona Góra
May Philippe 11:05 -> 12:05 27 Twisted Cycling CHE Versegeres
Rupiński Marek 11:10 -> 12:10 29 - POL Szczecin
Solo unsupported 900 km
Woronowicz Paweł 9:30 -> 10:30 26 Szoso Po Szosie POL Zamość
Gryczko Marta 9:30 -> 10:32 30 - POL Grójec
Knapczyk Kamil 9:30 -> 10:34 91 91 Frames POL Ostrężnica
Solo unsupported 300 km
Olszewski Mariusz 8:00 -> 9:00 5 Mariusz Olszewski POL Radom
Jończyk Grzegorz 8:00 -> 9:02 8 #FilipoweKilometry POL Bydgoszcz
Prusik Bartosz 8:30 -> 9:30 10 Cozmobike POL Łomianki
Kostrzewski Piotr 8:00 -> 9:04 16 - POL Warszawa
Kawarski Paweł 8:30 -> 9:32 20 - POL Warszawa
Stevens Matthew 8:30 -> 9:34 501 Matt Stevens UltraCycling / Cotswold Cycle Coaching GBR Gloucester
Wójcik Cezary 8:30 -> 9:36 502 - POL Latoszyn
Kaczmarczyk Marta 8:00 -> 9:06 503 - POL Koluszki
Prudło Bartosz 8:00 -> 9:08 504 - POL Tychy
Kuk Urszula 8:00 -> 9:10 505 - POL Warszawa
Pilarczyk Krzysztof 8:00 -> 9:12 506 NeON Team POL Konstancin-Jeziorna
Bendkowski Krzysztof 8:00 -> 9:14 507 CycloKris POL Warszawa
Ostrowski Piotr 8:00 -> 9:16 508 - POL Warszawa
2-person team 300 km
Langiewicz Artur 9:00 -> 10:00 701 Cedical-MUW ON BIKE POL Warszawa
Madajczak Dariusz 9:00 -> 10:00 701 Cedical-MUW ON BIKE POL Warszawa

Edition 2021

Racer Number Team Country City Status

Solo unsupported

Kawarski Paweł 10:00 -> 11:02 3 Jeziorka Piaseczno POL Piaseczno
Salamon Dawid 10:00 -> 11:04 4 #FilipoweKilometry POL Czerwionka-Leszczyny
Witeska Jacek 10:00 -> 11:06 6 WIELISZEW HERON TEAM POL Kałuszyn
Knapczyk Kamil 10:00 -> 11:08 7 Jutrzenka POL Ostrężnica
Jończyk Grzegorz 10:00 -> 11:10 8 #FilipoweKilometry POL Bydgoszcz
Orłowska Dorota 10:00 -> 11:12 9 WIELISZEW HERON TEAM POL Chotomów
Patrycja Kuter Jarosław Kędziorek 10:00 -> 11:16 14 (tandem) POL Katowice
Wójcikiewicz Agata 11:00 -> 12:18 15 Sanatorium POL Warszawa
Kostrzewski Piotr 11:00 -> 12:00 16 - POL Warszawa
Vaníček Aleš 11:00 -> 12:04 18 okolorepubliky.cz CZE Žacléř
Karłowski Marcin 11:00 -> 12:06 19 STÖD Częstochowa POL Częstochowa
Miłkowski Paweł 11:00 -> 12:08 21 Dobre koło POL Sosnowiec
Andrzejczyk Adrian 11:00 -> 12:10 47 ANDRZEJCZYK.COM.PL POL Kraków
Gzowski Krzysztof 11:00 -> 12:12 833 TEAM LYSON POL Wadowice
Woźniak Robert 11:00 -> 12:16 1973 robert1973 POL Elbląg
Solo semi-supported
Sprude Arvis 12:00 -> 13:04 20 Team Arvis LVA Kuldiga
4 person team
Sobczak Adam 13:00 -> 14:00 401 flahute.cc POL Warszawa
Szalaty Jakub 13:00 -> 14:00 401 flahute.cc POL Warszawa
Michalski Kuba 13:00 -> 14:00 401 flahute.cc POL Warszawa
Pociech Kamila 13:00 -> 14:00 401 flahute.cc POL Warszawa
Challenge solo unsupported
Prusik Bartosz 8:00 -> 8:58 10 Cozmobike POL Łomianki
Ryba Przemysław 8:00 -> 9:00 11 Pan Łydka POL Warszawa
Baloh Marko 9:00 -> 10:00 501 Spiegel Bikes SVN Ljubljana
Wiszniewski Andrzej 8:00 -> 9:04 502 Kontrolerski Team Polska POL Warszawa
Bęben Jarosław 8:00 -> 9:02 504 Centtyone Henryk Łasak Team POL Warszawa
Challenge solo semi-supported
Heszen Krzysztof 8:00 -> 9:06 503 - POL Warszawa
Challenge 2-person team
Bendkowski Krzysztof 8:00 -> 9:08 701 Crank Warriors POL Warszawa
Musiatowicz Michał 8:00 -> 9:08 701 Crank Warriors POL Warszawa

Race Around Poland

Third edition of the longest cycling race in Poland
3600km non-stop solo or team.

  • dni

  • godziny

  • minut

Register now