Partner wyścigu: Centrum Wypoczynkowo-Konferencyjne "Bogdanka" w Kalnicy

Podczas Race Around Poland 2022 ponownie zagościmy w sercu urzekających Bieszczadów, a co za tym idzie w Centrum Wypoczynkowo-Konferencyjnym Bogdanka. Położone w Kalnicy koło Wetliny stanowi świetną bazę noclegową dla miłośników turystyki zarówno pieszej jak i rowerowej.

Centrum Wypoczynkowo-Konferencyjne “Bogdanka” położone jest w Kalnicy (k/Wetliny). Jest to miejscowość letniskowa w dolinie rzeki Wetlina przy wielkiej obwodnicy bieszczadzkiej w sąsiedztwie Bieszczadzkiego Parku Narodowego u podnóża góry Smerek (1222m n.p.m.).

Baza noclegowa (70 miejsc) w górach i bliskie sąsiedztwo szlaków turystycznych umożliwiają wspaniałe możliwości dla turystyki zarówno pieszej jak i rowerowej.

Zimą jest to doskonałe miejsce uprawiania narciarstwa za względu na bliskość wyciągu górskiego, który usytuowany jest również w Kalnicy, 300 metrów od ośrodka. Stok oferuje 3 trasy: czerwoną, żółtą i niebieską (orczyk o długości 700 metrów).

Centrum stanowi zorganizowany kompleks w skład którego wchodzą:

  • Budynek I – w części hotelowej znajduje się 11 pokoi (2 jednoosobowe, 2 dwuosobowe, 3 trzyosobowe i 2 czteroosobowe).
  • Budynek II – W dolnej części budynku znajduje się kawiarenka z kominkiem.
  • Budynek III – posiada 13 pokoi dwuosobowych, 3 pokoje trzyosobowe, 2 apartamenty z kominkiem. W dolnej części budynku znajdują się 2 sale szkoleniowo-konferencyjne z wyposażeniem multimedialnym.

Ponadto do dyspozycji gości:

  • dostęp do Wi-Fi w holu przy recepcji obiektu
  • kawiarenka z kominkiem
  • sala zabaw i gier dla każdego
  • sala szkoleniowa w pełni wyposażona
  • stołówka (możliwość zamawiania atrakcji kulinarnych: np. szwedzki stół, pieczenie barana)
  • monitoring w obiekcie
  • monitorowany parking

W CW-K "Bogdanka, czyli na 609km trasy Race Around Poland, będzie zlokalizowany Punkt Kontrolny nr 2. Zawodnicy muszą tam dotrzeć po 48 godzinach od startu ostrego.

Personel "Bogdanki" ma doświadczenie w przyjmowaniu kolarzy długodystansowych a także biegaczy górskich. Specjalnie dla naszych zawodników poszerzy ofertę o tańszą opcję noclegu na większej sali.

O "Bogdance" warto jednak pomyśleć także w perspektywie wypadów na długie weekendy czy urlopy wakacyjne. Bieszczady to bardzo popularny kierunek i sporo miejscówek jest już zajętych. "Bogdanka" dysponuje dużą liczbą pokoi. Dodatkowo jest zlokalizowana blisko atrakcyjnych szlaków turystycznych, ale nie przy samej - ruchliwej latem - wielkiej obwodnicy bieszczadzkiej (500m dalej)

Centrum Wypoczynkowo-Konferencyjne "Bogdanka" w Kalnicy

Strona www partnera