WIĘCEJ ZA MNIEJ

Czas czytania: około 3 minuty

WIĘCEJ ZA MNIEJ

Kiedy tworzyliśmy Race Around Poland przyświecała nam idea stworzenia wydarzenia unikalnego na polskim rynku, takiego w jakim sami chcielibyśmy wziąć udział i jakiego w naszej opinii do czasu jego powstania w Polsce brakowało. Jego kształt to efekt kilkunastoletnich doświadczeń i kilkudziesięciu startów w różnych ultrakolarskich wydarzeniach o charakterze lokalnym, oraz międzynarodowym. Czerpania z najlepszych istniejących wzorców i formatów, oraz ich dostosowywania do realiów polskiego rynku oraz lokalnych potrzeb. Nasze wysiłki zostały zaobserwowane i docenione za granicą. Race Around Poland został zaliczony do prestiżowego Pucharu Świata World Ultracycling Association (WUCA), razem z takimi wyścigami jak Giro di Italia No Stop, Race Across Europe, Race Across France czy Race Across Germany. Wkrótce poinformujemy także o innych ekscytujących nas wyrazach uznania, oraz współpracy międzynarodowej, których szczegóły są w chwili obecnej doszlifowywane.

Poza naszym doświadczeniem, z którego z którego czerpaliśmy wiedzę, czego nie powinno zabraknąć, konstruując zakres świadczeń organizatora RAP, które zostały opisane w punkcie XI Regulaminu i są wliczone w opłatę startową uiszczaną przez uczestników, a także innych obowiązków organizatora, kierowaliśmy się także poczuciem odpowiedzialności w stosunku do wszystkich uczestników, oraz chęcią dostarczenia im maksymalnej wartości, w stosunku do posiadanych i przewidywanych przez organizatora możliwości. W efekcie, pakiet świadczeń oraz zobowiązań organizatora wygląda bardziej okazale niż w przypadku większości podobnych imprez. Mimo to, jego koszt został skalkulowany przez nas na poziomie niższym, niż w jakiejkolwiek porównywalnej międzynarodowej imprezie tego typu, ponieważ z góry założyliśmy, że opłaty startowe pokryją tylko część kosztów związanych z organizacją wydarzenia. Jesteśmy przekonani, że relacja otrzymywanej wartości w zamian za poniesiony koszt jest już bardzo dobra, dlatego nie jesteśmy w stanie i nie chcemy wysokości opłat obniżać, bo musiałoby się to odbyć kosztem tego co zobowiązaliśmy się jako organizatorzy dostarczyć.

Ponieważ nigdy nie chcieliśmy by opłaty stały się barierą dla potencjalnych uczestników a docierają do nas sygnały, że pomimo naszych starań, wysokość opłat może stanowić dla niektórych uczestników problem, postanowiliśmy stworzyć możliwość uiszczenia opłaty startowej w indywidualnie ustalonych częściach, których ilość oraz wysokość będzie zależała od uczestnika, oraz momentu rozpoczęcia wpłat, ponieważ terminem wpłaty ostatniej części powinien być koniec czerwca 2021 r. Decydując się na taką formułę, wystarczy, że uczestnik zarejestruje się w wybranej kategorii, uiści opłatę rejestracyjną, oraz skontaktuje się z nami pocztą elektroniczną wysłaną na adres: race@racearoundpoland.pl dla ułatwienia wpisując w temacie wiadomości „opłata startowa”. Skontaktujemy się zwrotnie i ustalimy szczegóły płatności. Co ważne, osoba taka zachowuje prawo do wniesienia opłaty startowej w wysokości z dnia wniesienia opłaty rejestracyjnej, niezależnie od terminu późniejszych wpłat. Im wcześniej zapadnie decyzja, tym niższa opłata, oraz więcej czasu może upłynąć pomiędzy pierwszą a ostatnią płatnością, dlatego zachęcamy do kontaktu, podczas którego wyjaśnimy także wszystkie ewentualne wątpliwości!

Do zobaczenia na starcie wyścigu!

  • Autor: Mateusz Przygodzki
  • Data wpisu: 18.01.2021