REMIGIUSZ SIUDZIŃSKI W ZARZĄDZIE WORLD ULTRACYCLING ASSOCIATION (WUCA)!

Czas czytania: około 3 minuty

REMIGIUSZ SIUDZIŃSKI W ZARZĄDZIE WORLD ULTRACYCLING ASSOCIATION (WUCA)!

Końcówka roku nie obfituje w Polsce w znaczące wydarzenia ze świata ultrakolarstwa, jednak rok 2021 okazał się tutaj być wyjątkiem!

Jak poinformował nas właśnie Marc Poland – Prezes World UltraCycling Association (WUCA), Remigiusz Siudziński, współorganizator Race Around Poland, został wybrany do Zarządu WUCA i rozpoczyna swoją trzyletnią kadencję 1 stycznia 2022 r. Stał się tym samym pierwszym Polakiem, oraz w ogóle pierwszą osobą z Europy Wschodniej kiedykolwiek wybraną do pełnienia funkcji w zarządzie tej organizacji. Dołączył do wybranych w tym samym czasie utytułowanych ultrakolarzy: włoszki Anny Mei, legendy ultra z USA Seany Hogan, oraz Larrego Oslunda.

To wspaniała wiadomość, bo WUCA to odpowiednik UCI (The Union Cycliste Internationale) w kolarstwie długodystansowym, a jednocześnie międzynarodowa organizacja zrzeszająca ultrakolarzy z całego świata. Jej celem jest popularyzacja ultrakolarstwa na całym świecie oraz ustalanie standardów dla długodystanoswych wyścigów, rekordów i rankingów.

Została założona w 1980 roku, ma siedzibę w USA i jest zarządzana przez 9 członków zarządu wybieranych na trzyletnie kadencje. Członkowie zarządu są wybierani przez członków organizacji.

WUCA zajmuje się merytorycznym wsparciem dla wyścigów, prowadzi zestawienia ich wyników, zarządza światowymi rankingami ultrakolarzy i certyfikuje próby rekordów na długich dystansach, w poprzek kraju, z miasta do miasta oraz rekordów czasowych (na 24h, tydzień, miesiąc, rok)

https://www.ultracycling.com/history-and-operations

Przypomnijmy, że podczas pierwszej edycji Race Around Poland, Arvis Sprude ustanowił nowy, certyfikowany przez WUCA rekord czasowy 7 dniowy (HWMR), który od tego czasu wynosi 3023 km, z których znaczna część została pokonana na najbardziej wymagającym odcinku wyścigu, przez południową Polskę, gdzie skoncentrowane zostały nieomal wszystkie przewyższenia z koniecznych do pokonania ponad 30 tys metrów wysokości.

Na stronie WUCA można zapoznać się z kalendarzem imprez długodystanowych na całym świecie, rocznym rankingiem zawodników a także sprawdzić aktualne ustandaryzowane rekordy świata na długim dystansie. To ważne, bo dzięki takiej certyfikacji jest jedno miejsce, w którym można sprawdzić kto jest posiadaczem jakiego rekordu a także zaplanować bicie rekordu wybranego rodzaju z podziałem na płeć i kategorię wiekową.

Uczestnictwo Remka Siudzińskiego w pracach WUCA to szansa na popularyzację na świecie wyścigów ultra z naszej części świata, oraz pokazanie na świecie popularności lokalnego ultrakolarstwa i dokonywanych tutaj osiągnięć. To także szansa dla ultrakolarzy z Polski oraz spoza granic naszego kraju, na sięgnięcie po wiedzę, pomoc oraz inspirację jaka może dać uczestnictwo w WUCA. Ma ona także swoje kanały social media aby ułatwić wymianę informacji między ultrakolarzami, członkami ekip, obserwatorami rejestrowanych rekordów i organizatorami wyścigów

https://www.facebook.com/groups/ultracycling/

  • Autor: Mateusz Przygodzki
  • Data wpisu: 25.01.2022