OPŁATA STARTOWA W RATACH

Czas czytania: około 5 minut

OPŁATA STARTOWA W RATACH

Chcielibyśmy przypomnieć, że od edycji 2021 istnieje możliwość uiszczania opłaty startowej w ratach!

Wynika to z tego, że nigdy nie chcieliśmy by opłaty stały się barierą dla potencjalnych uczestników. Co istotne - iIość oraz wysokość rat będzie zależała od uczestnika, oraz momentu rozpoczęcia wpłat, ponieważ terminem wpłaty ostatniej części powinien być koniec czerwca 2022 r. a czym prędzej mechanizm zostanie uruchomiony tym mniejsza kwota będzie podlegała rozłożeniu, na większą ilość miesięcy.

Decydując się na taką formułę, wystarczy, że uczestnik zarejestruje się w wybranej kategorii, uiści opłatę rejestracyjną, oraz skontaktuje się z nami pocztą elektroniczną wysłaną na adres: race@racearoundpoland.pl dla ułatwienia wpisując w temacie wiadomości „opłata startowa”. Skontaktujemy się zwrotnie i ustalimy szczegóły płatności. Co ważne, jak pisaliśmy powyżej, osoba taka zachowuje prawo do wniesienia opłaty startowej w wysokości z dnia wniesienia opłaty rejestracyjnej, niezależnie od terminu późniejszych wpłat. Dlatego warto to uwzględnić. Im wcześniej zapadnie decyzja, tym niższa opłata, oraz więcej czasu może upłynąć pomiędzy pierwszą a ostatnią płatnością, dlatego zachęcamy do kontaktu, podczas którego wyjaśnimy także wszystkie ewentualne wątpliwości!

Dlaczego te opłaty zostały ustalone w wysokości wyższej niż w innych imprezach ultrakolarskich w Polsce? Dlaczego nie będziemy ich obniżać?

Pisaliśmy już o tym wcześniej, ale warto o tym przypomnieć. Kiedy tworzyliśmy Race Around Poland przyświecała nam idea stworzenia wydarzenia unikalnego na polskim rynku, takiego, w jakim sami chcielibyśmy wziąć udział i jakiego w naszej opinii do czasu jego powstania w Polsce brakowało. Jego kształt to efekt kilkunastoletnich doświadczeń i kilkudziesięciu startów w różnych ultrakolarskich wydarzeniach o charakterze lokalnym, oraz międzynarodowym. Czerpania z najlepszych istniejących wzorców i formatów, oraz ich dostosowywania do realiów polskiego rynku oraz lokalnych potrzeb. Dzięki temu zawodnicy startujący w imprezach międzynarodowych poczują się tak jak na podobnych tego rodzaju imprezach organizowanych w Europie czy Stanach Zjednoczonych a zawodnicy, którzy takiego doświadczenia nie mają – po ruszeniu w świat nie będą zdziwieni tym, co tam zastaną. Czerpanie ze wzorów, to także korzystanie z nazwy, która poprzez swoje podobieństwo do ustalonej międzynarodowej konwencji stanowi komunikat dla zainteresowanych, co do tego, z jakiego typu imprezą mają do czynienia. Z tego względu to także wydarzenie, które w swoim zamierzeniu ma przyciągać do Polski ambitnych zawodników z całego świata. Potwierdziła to edycja 2021 podczas której mogliśmy gościć takich zawodników jak utytułowany Słoweniec, aktualny Mistrz Świata w jeździe 24 godzinnej  – Marko Baloh, czy Łotysz Arvis Sprude, który podczas Race Around Poland ustanowił nowy, certyfikowany  przez WUCA rekord 7 dniowy. Mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach zagranicznych gości na wyścigu będzie więcej, a dzięki zdobyciu kwalifikacji do legendarnego Race Across America (RAAM) podczas RAP – niektórzy z naszych polskich zawodników ruszą także na podbój Stanów Zjednoczonych!

Pozytywny odzew, jaki otrzymaliśmy od uczestników po edycji 2021 r. potwierdził nasze przypuszczenia, że nie oczekiwali oni początkowo takiego poziomu organizacji bazując na swoich dotychczasowych doświadczeniach. Cieszymy się z tego – oznacza to bowiem, że udało nam się osiągnąć jeden z celów jakie od początku nam przyświecały. Nie zamierzamy spuszczać z tonu i organizować kolejnych edycji niższym kosztem, bo zależy nam na satysfakcji zawodników oraz ich komforcie i bezpieczeństwie.

Przygotowanie takiej imprezy kosztuje. Poza naszym doświadczeniem, z którego czerpaliśmy wiedzę, czego nie powinno zabraknąć, konstruując zakres świadczeń organizatora RAP, które zostały opisane w punkcie XI Regulaminu i są wliczone w opłatę startową uiszczaną przez uczestników, a także innych obowiązków organizatora, kierowaliśmy się także chęcią zapewnienia uczestnikom maksymalnego bezpieczeństwa, oraz dostarczenia im najwyższej mmożliwej wartości, w stosunku do posiadanych i przewidywanych przez organizatora możliwości. W efekcie, pakiet świadczeń oraz zobowiązań organizatora wygląda bardziej okazale niż w przypadku większości podobnych imprez. Mimo to, jego koszt został skalkulowany przez nas na poziomie niższym, niż w jakiejkolwiek porównywalnej międzynarodowej imprezie tego typu, ponieważ z góry założyliśmy, że opłaty startowe pokryją tylko część kosztów związanych z organizacją wydarzenia. Jesteśmy przekonani, i potwierdzają to głosy uczestników edycji 2021, że relacja otrzymywanej wartości w zamian za poniesiony koszt jest bardzo dobra, dlatego nie jesteśmy w stanie i nie chcemy wysokości opłat obniżać, bo musiałoby się to odbyć kosztem tego co zobowiązaliśmy się jako organizatorzy dostarczyć.

Dlatego, jeżeli poziom opłaty stanowi dla Ciebie problem, skontaktuj się z nami! Razem wymyślimy rozwiązanie, które umożliwi Ci start i podjęcie wyzwania jakim jest Race Around Poland!

Do zobaczenia na starcie wyścigu!

  • Autor: Mateusz Przygodzki
  • Data wpisu: 09.12.2021