LOTNE WSPARCIE MEDYCZNE NA RACE AROUND POLAND

Czas czytania: około 3 minuty

LOTNE WSPARCIE MEDYCZNE NA RACE AROUND POLAND

Race Around Poland to wyścig jak żaden inny w Polsce.

W RAP nawet jak uczestniczysz w kategorii „Solo Unsupported” możesz mieć świadomość, że za Tobą, zgodnie z limitem czasu porusza się samochód organizatorów, który wesprze Cię w trudnej chwili, podwiezie do hotelu lub na dworzec jeżeli musisz przerwać ściganie się, zaopatrzy cię w wodę, czy izotonik, zbierze Twój zostawiony na punkcie kontrolnym przepak i odwiezie na metę, żebyś nie musiał się o niego troszczyć. Inny samochód zawiezie nadany wcześniej przepak na punkt kontrolny, na którym zamierzasz z niego skorzystać i gdzie wydadzą Ci go obecni na miejscu wolontariusze.

Punkty kontrolne zostały zorganizowane w miejscach gdzie przez całą dobę zjesz coś ciepłego, weźmiesz prysznic oraz możesz odpocząć a organizatorzy zadbali abyś otrzymał od właścicieli zniżkę na świadczenia z jakich zamierzasz skorzystać.

Na mecie wyścigu, poza wspaniałymi wspomnieniami będzie na Ciebie czekał ręcznie wykonany medal, oraz pakiet profesjonalnych zdjęć wykonanych przed wyścigiem podczas odprawy przedstartowej, na starcie oraz w trakcie wyścigu przez fotografów poruszających się samochodami organizatorów.

Race Around Poland, to także wyścig który będzie się odbywał w otwartym ruchu ulicznym. To oznacza, że niezmiernie ważne jest przestrzeganie przez uczestników także tych postanowień Regulaminu, które dotyczą zapewnienia bezpieczeństwa. Dlatego też przed wyścigiem odbędzie się odprawa techniczna i sprawdzenie czy uczestnicy oraz ich ekipy dostosowali się do tych wymagań. 

Ponieważ jednak wszystkiego nie da się przewidzieć, miło nam poinformować, że organizatorów Race Around Poland wesprze dodatkowo certyfikowany w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy RATOWNIK – Maciej Kremplewski

Wyposażony w niezbędny sprzęt Maciej będzie obecny na starcie, oraz dołączy do zespołu fotograficznego poruszającego się samochodem organizatorów nr 2 (pojazd poruszający się wahadłowo pomiędzy pojazdem 1 poprzedzającym zawodników, oraz samochodem 3 zamykającym limit) gdzie w razie potrzeby będzie starał się WESPRZEĆ BEZPOŚREDNIO LUB KOORDYNOWAĆ pomoc dla potrzebujących, w razie zaistnienia takiego zdarzenia.

Na pokładzie samochodu znajdzie się kompletny zestaw ratunkowy R1 składający się między innymi ze sprzętu do zabezpieczenia lub przywrócenia drożności dróg oddechowych, prowadzenia oddechu kontrolowanego lub wspomaganego oraz tlenoterapii, unieruchamiania złamań i zwichnięć, zapewnienia komfortu termicznego, tamowania krwotoków i opatrywania ran, opatrywania oparzeń, a do tego szyny splint na złamania, aerozole na stłuczenia, otarcia, maść znieczulająca i dodatkowe opatrunki i gazy.

Maciej to nietuzinkowa postać! Poza tym, że posiada kwalifikacje Ratownika, jest psychologiem społecznym i kulturowym (oraz audytorem). Kształci się aktualnie w kierunku psychologii sportu oraz psychologii ratownictwa (dokładnie ratownictwa psychologicznego np. w katostrofach masowych itp.).

Jest zapalonym piechurem i podróżnikiem solo. Kocha jazdę na rowerze, kajakarstwo, extremalny survival, psychologię, geometrię przestrzenną, filozofię, antropologię i etnologię (ludy i kultury plemienne), żeglowanie i jungle trekking.

Mamy nadzieję, że jego rola sprowadzi się do zaoferowania niezwykle ciekawego towarzystwa naszym fotografom, ale cieszymy się, że jest z nami razem ze swoją górą sprzętu!

  • Autor: Mateusz Przygodzki
  • Data wpisu: 17.08.2022