HONOROWY PATRONAT MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO PANA ADAMA STRUZIKA ORAZ PREZYDENTA MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY PANA RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO!

Czas czytania: około 2 minuty

HONOROWY PATRONAT MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO PANA ADAMA STRUZIKA ORAZ PREZYDENTA MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY PANA RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Adam Struzik, oraz Prezydent Miasta Stołecznego warszawy, Pan Rafał Trzaskowski objęli swoim honorowym patronatem trzecią edycję Race Around Poland oraz Mistrzostwa Świata w Ultrakolarstwie!

Od samego początku Race Around Poland było tworzone z myślą o tym, aby zarówno start jak i meta tego najdłuższego i najtrudniejszego wyzwania kolarskiego w naszym kraju znajdowały się na położonym w sercu Polski Mazowszu, oraz w jego centralnym punkcie, czyli stolicy Polski – Warszawie.

Trzecia edycja wyścigu, będąca jednocześnie Pierwszymi Mistrzostwami Świata w Ultrakolarstwie, jedyną i pierwszą imprezą tej rangi w kolarstwie szosowym w historii naszego kraju, to wyjątkowe wydarzenie posiadające swój wymiar historyczny. Dlatego jesteśmy zaszczyceni tym, że jego oprawę uświetnią także honorowe patronaty gospodarzy regionu zamieszkiwanego przez ponad 5 milionów mieszkańców, oraz samej stolicy kraju.

Mazowsze to nie tylko 35,597 tys. kilometrów kwadratowych nizin, ale także nieprzebrane bogactwo dziedzictwa historycznego, kulturowego i przyrodniczego oplecionego siatką stale polepszających się dróg, siecią kolejową, oraz infrastrukturą turystyczną potrafiącą zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta i wymagania turystów.  Zainteresowani mogą wysłuchać koncertu fortepianowego spacerując po alejkach parku otulającego dom urodzenia genialnego polskiego kompozytora Fryderyka Szopena w Żelazowej Woli, lub wypatrywać Łosi w położonym nieopodal Kampinoskim Parku Narodowym. Można tez odwiedzić pozostałości średniowiecznych zamków, lub jedną z największych twierdz świata – zbudowaną przez Napoleona Bonaparte w widłach trzech rzek Twierdzę Modlin.

Warszawa to nie tylko zabytki, oraz wspaniałe tereny zielone i parki, ale także żywa kronika szybko zachodzących w Polsce od 1989 r. przemian. Zniszczone w ponad 90% podczas drugiej wojny światowej miasto, następnie podniesione z popiołów wysiłkiem całego narodu, jest na wskroś europejskie i tętniące życiem zarówno w dzień jak i w nocy. Dzisiaj to także dom dla stu kilkudziesięciu tysięcy ukraińskich uchodźców, którzy uciekli do Polski z ogarniętego wojną kraju.

Dziękujemy za okazane nam zaufanie oraz pomoc w organizacji Mistrzostw!

  • Autor: Mateusz Przygodzki
  • Data wpisu: 17.04.2024