GDZIE ZACZYNA SIĘ KOLARSTWO DŁUGODYSTANSOWE?

Czas czytania: około 2 minuty

GDZIE ZACZYNA SIĘ KOLARSTWO DŁUGODYSTANSOWE?

Na tak postawione pytanie zna odpowiedź Sebastian Gruszka, który w 2017 r. założył autorski blog opisujący jego przygotowania do pierwszych startów w kultowych polskich imprezach ultrakolarskich. Skromne założenie szybko wyewoluowało do większego formatu, bo zapotrzebowanie na rzetelne i sprawdzone informacje ze świata kolarstwa długodystansowego było ogromne, a w sieci brakowało miejsc, gdzie można by takie informacje w sposób uporządkowany zdobywać. Tak, w 2021 r. powstał pierwszy w Polsce portal informacyjny dla amatorów kolarstwa długodystansowego, Długi Dystans Rowerem. Celem portalu, tak jak naszym, jest promowanie kolarstwa długodystansowego w Polsce i dlatego cieszymy się, że został on jednym z partnerów medialnych Race Around Poland oraz WUCA World UltraCycling Championship!

Efekty ogromnej pracy twórcy Długi Dystans Rowerem to ponad 170 artykułów dostępnych w sieci i przeczytanych ponad 200 tysięcy razy, a także prawie 80 odcinków podkastu odsłuchanych ponad 40 tysięcy razy! Nic dziwnego, że jego mottem jest „Tutaj zaczyna się kolarstwo długodystansowe.”

Długi Dystans Rowerem jest nie tylko źródłem wiedzy, ale także informacji o różnych wydarzeniach ultra z kraju i ze świata. Chętni mogą tu zaczerpnąć praktyczną wiedzę na temat ultrakolarstwa, zasięgnąć pomocy w przygotowaniach do startu, a także sprawdzić w kalendarzu imprez czy w pasującym terminie nie ma przypadkiem interesujących wydarzeń. Kalendarz jest prowadzony dla wszystkich, a każdy organizator może do niego zgłosić także własną imprezę. Jak już pisaliśmy powyżej uzupełnieniem portalu jest podkast nagrywany przez autora w formie cotygodniowego przeglądu informacji sportowych.

Sebastianowi zależy na bezpieczeństwie rowerzystów w ruchu drogowym, dlatego dzieli swój czas także na działania na rzecz Fundacji Na Rowerze oraz organizuje tzw. Bezpieczne Kolarskie Czwartki we współpracy ze sklepem Rowersi w Gdańsku.

Patronat medialny portalu to nie tylko RAP w kalendarzu imprez, ale też regularne wzmianki na antenie podkastu oraz relacje w trakcie trwania wyścigu. Poza tym czeka nas wideorelacja z trasy w okolicach Trójmiasta i inne ciekawe materiały w sieci. Szukajcie informacji o RAP oraz WUCC, a także wydarzeniach towarzyszących na portalu https://dlugidystansrowerem.pl !

  • Autor: Mateusz Przygodzki
  • Data wpisu: 24.05.2024