Fundacja Ronalda McDonalda

Czas czytania: około 1 minuta

Fundacja Ronalda McDonalda

Wyruszasz dookoła Polski rowerem, w tym czasie gdzieś jacyś rodzice ruszają z dzieckiem nie na wakacje, ale do szpitala. To inna podróż niż Twoja. Rodzice pokonują nieraz kilkaset kilometrów do miejsca, w którym będą leczone ich dzieci. Odległość to problem nie tylko czasu, środka transportu i kosztów, ale także ogromnego obciążenia psychicznego i fizycznego. Długi pobyt na oddziale to dla rodziców dylemat, z kim zostawić w domu pozostałe dzieci? Z pomocą przychodzą im Domy Ronalda McDonalda, które wspierają rodziny doświadczające choroby dziecka i długiej hospitalizacji z dala od miejsca zamieszkania. Domy dają rodzinom przede wszystkim bliskość. W Domach można być razem, całą rodziną, kiedy dziecko jest leczone w szpitalu.

Fundacja buduje Domy w najbliższym sąsiedztwie szpitali dziecięcych i są one najważniejszym programem Fundacja Ronalda McDonalda, znanym rodzicom na całym świecie. Domy pomagają ciepłym prysznicem po późnym powrocie z oddziału, wygodnym łóżkiem dającym dobry sen, kuchnią i ciepłym posiłkiem, kawą parzoną o 6 rano albo o 8 wieczorem, kiedy rodzic idzie do dziecka na oddział.

Dom w Krakowie działa od 2015 r. i pomógł już 548 rodzinom, zaś Dom w Warszawie niedawno świętował pierwszy rok swojej działalności. W tym czasie pomagał 139 rodzinom.

Możesz w łatwy sposób pomóc w utrzymaniu każdego z tych Domów, przekazując darowiznę do skarbonki, którą znajdziesz przy kasie w każdej restauracji McDonalds Polska. Domy pomagają bezpłatnie.

  • Autor: Race Around Poland
  • Data wpisu: 27.09.2022